KOOS ON TORE JA HÄÄ!

KOOS ON TORE JA HÄÄ!

15 detsember 2006

ISE TEHTUD...


Siin on näha meie teine käsitöö - jõulutäht. Ka selle idee laenasime Tallinna Linnahalli näituselt.

Looduslikult kasvab kaunis piimalill Mehhikos. Seal kutsutakse teda “püha öö lilleks”. Miks on ta just piimalill? Selline nimetus on pandud piimmahla tõttu, mida taim sisaldab. Piimmahl on mürgine.

Peaaegu märkamatuid kollaseid õisi ümbritsev kõrglehtedest(need lehed, mis on värvilised) krae võib olla tänu sordiaretusele valge, kollane, lõheroosa, ereroosa, roosa valge äärisega, säravpunane, lilla või punase-valge kirju. Eriti huvitavad on nn. täidisõielised sordid.

Jõulutäht e. kaunis piimalill on lühipäevataim, kes hakkab moodustama värvilisi kõrglehti (kõnekeeli öeldes hakkab õitsema) alles sel juhul, kui päeva (valge aja) pikkus langeb alla 12 tunni. Kalendri järgi saabus see ajapiir septembri viimastel päevadel.

Mehhikos kasvab jõulutäht kuni pooleteise meetri kõrguseks. Jõulutäht on väga kaunis: helerohelised, veidi sametjad lehed koos ergavpunaste õitega. Tõeline jõulukingitus keset käredat talve!Kahjuks on jõulutäht ühe jõulu lill, sest kodustes tingimustes seda järgmisel aastal õitsema saada on raske ja keeruline töö. Looduses on kõigel oma põhjus. Jõulutäht on lühipäevataim.

Tiiu Toalill

Kommentaare ei ole: