KOOS ON TORE JA HÄÄ!

KOOS ON TORE JA HÄÄ!

29 jaanuar 2007


RAHA MINU ELUS

Raha on elus päris tähtis. Ma saan raha vanaisalt ja vanaemalt reedel. Ma tean, et raha puu otsas ei kasva. Ma olen teeninud raha klassi tunnistusega ja tööga. Rahaga saab reisida.
Arlet Robert

Kuna hetkel me ehitame maja, siis läheb enamus raha maja peale.Ema ja isa antud raha ma tavaliselt kasutan ära (mõistlikult). Vanaema ja vanaisa antud raha kasutan ma siis, kui seda väga vaja on, aga muidu hoian seda pangas.Väiksena oli mul 2-kroonistes 26 krooni. Vanaisa tahtis mulle anda 25kr ja 1 kr, et oleks mugavam, aga mina arvasin ikkagi, et mida suurem patakas, seda rohkem raha ja seda vanaisa raha ma vastu ei võtnudki.
Janely

Ma saan raha neli korda nädalas, sest käin trennis. Raha ma ei kuluta, vaid hoian alles. Oma raha eest ostan vajalikke asju. Näiteks ostan endale suusad või võrkpalli. Komm mulle ei meeldi ja pulgakommi ei osta. Arvutimänge ma vahel ostan - huvitavaid.
Karl-Sander

Mulle on raha väga tähtis. Ma püüan küll koguda, aga ikka raiskan ära söögi, riiete ja muu peale, no kommi peale ka natuke.Minu meelest peab raha väga hoidma. Kui ma leian mõne sendi, siis ma ei võta üles, ma ei tea isegi miks ma ei võta.
Laura

Mina saan nädalas 35 kr. Minu peres teenivad raha ema ja isa. Minul on kodus kass Liisa. Tema peale läheb väga palju raha. Tema sööb meil kõige rohkem.Ma käisin ükskord ema aitamas, siis sain 25 kr. Me aitasime ühte kooli koristada. See oli vanaema töö, aga vanaemal oli käeluumurd ja meie emaga tegime tema töö ära.
Anastasia

Minu arust on raha väga vaja. Näiteks söögi, joogi ja riiete peale. Raha ei tohi lihtsalt laristada. Lapsed saavad enamasti vanemate käest raha, aga mõned lapsed käivad tööl - näiteks jäätise müüjad, ajalehemüüjad jne. Ärge arvake, et rikaste inimeste lapsed saavad hästi palju raha. Rikkad inimesed panevad lapsed tööle. Enda teenitud raha on kuidagi palju parem, sest siis tunned ennast palju paremini.
Karl

Mina olen töötanud ja palka saanud.Mina müüsin eelmisel suvel rannas jäätist ja sain selle eest palka. Ükskord mõtlesin, et võiks kodus raha teenida ja ütlesin emale, et ma hakkan peale kooli koristama. Ema oli sellega nõus. Ma pesin isegi nõusid ka kastsin lilli. Ma sain nädalas 25 kr, nii et tasus pingutada.Ükskord tegime me Calista ja Lauraga Reius jõulukaarte ja müüsime neid klientidele 5 krooniga. Praegu on meil käsil vastlapäevakaardid.
Kätriin

Mina käin jalgpalliklubis "Vaprus" ja selleks on ka vaja raha maksta. Käisin suvel raha teenimas - ajalehti müümas. Ma läksin ajalehti müüma sellepärast, et pleistamängu osta. Lehemüügiga sain kokku 872 kr, aga mäng maksis 125 kr. Ülejäänud rahast hakkasin edasi koguma. Siis tulid moodi jugio kaardid. Alles nüüd taipasin, et need on mõttetud, vedelevad lihtsalt kapinurgas.
Patrick

Minu elus on raha tähtis. Mina saan iga kuu 50 kr taskuraha. Ma ostan endale selle eest kommi ja igasugu asju, näiteks kleepse. Mulle meeldib raha leidmine. Ma olen ka lotoga võitnud. Ema ütleb, et mul on õnnelik käsi.Ma oskan enda rahaga arvestada, sest ema on on mulle seda väiksest peale õpetanud. Ma arvan, et raha on hea, kui seda õigesti kasutada.
Heike

Raha minu elus ei ole väga tähtis, sest ma saan seda kogu aeg juurde, sest ma teenin seda. Ma ei tahaks nüüd uhkustada, aga nii see on. Ma käin tööl teatri näitemängudes kaasa tegemas.
Oskar

Mina arvan, et raha on hea kui ka halb. Raha tekitab probleeme - näiteks elektriarved ja muud arved maksavad väga palju. Mu kolme kassi peale läheb rohkem kui 1000 kr .
Henni

Raha ei ole kõige tähtsam minu elus.Ma saan kuus 100 kr ja veel taskuraha. Ma hoian raha hoolega. Kui ma suureks saan, siis ma praegu arvan, et raha teenida on lõbus, teinekord aga tüütu.Mina tahaksin töötada arvutimängude tegijana. Kui mul oleks palju raha ostaksin ma ilusa kodu ja hästi palju loomi.
Triinu

Praegu kogun ma raha digifotoaparaadi jaoks, sest ma tahan omale päris enda fotoaparaati. Oma taskuraha teenin ma neljapäeviti ja laupäeviti koristamise eest, nädalavahetusel nõude pesemise eest ja reedeti voodipesu vahetamise eest. Nädalas saan ma taskuraha üle 20 krooni, kui ma oma tööd korralikult ära teen.
Nora

Mina kogun raha, kuid kui ma näen poes lahedat asja, siis homme seda raha enam põrsa sees ei ole.Mõnikord ostan endale ka midagi kasulikku. Näiteks ma ostsin endale sünnipäevaks käekella. Ma teenisin raha nii, et käisin jäätist müümas ja veel tassisin puid. Jäätist müüa pole üldse lihtne, sest see kast on raske. Ja puid ei ole ka kerge tassida - need on ju ka rasked.
Cädly

Mulle ei tähenda ega meeldi raha üldse. Minu arvates on armastus tähtsam. Mina kogun oma raha.Paegu läheb meil kõige rohkem raha elukulude peale. Rahade peal on nii ilusad inimesed. Mulle meeldib kõige rohkem 100kr-ne, sest selle peal on Koidula.
Emma-Leena

Raha on väga vajalik meie kõigi elus.Kui ma olin 5-6 aastane, siis sain ma iga kuu 100kr. Ega ma seda päriselt vajanudki. Panin ainult oma rahakotti ning mõtlesin, et kasutan seda siis, kui mul on seda tõeliselt vaja.Tavaliste mänguasjade peale ma seda ei raisanud. Aga kui ma sain mingi tõeliselt suure tembuga hakkama - näiteks tegin oma ema uued puhtad püksid täiesti mustaks - olin nõus kõhklematagi kogu oma raha andma, et emme püksid puhtaks saaksid.Nii oluline raha minu jaoks ka ei olnud.Elus on nii palju rahast tähtsamaid asju.
Helo-Liis

Raha on minu elus 2. kohal, 1. kohal on tevis ja 3. kohal armastus.Taskuraha saan ma nädalas 35 kr, see võrdub kuus aja jooksul 120 kr. Ma kulutan sellest rahast veerandi ja ülejäänud panen enda pangakaardile, kust ma mõttetu asja peale ei raiska mitte ühtegi penni.
Georg Kaspar

Minu jaoks pole raha kõige tähtsam, kuigi ma saan nädalas 50 kr. Mina ei raiska raha, vaid kogun seda. Raha eest peab tööd tegema ja antud töö ei ole kerge. Vahel toob raha jamasid kaela, näiteks võivad tulla vagad ja raha minema viia. Mina saan raha kui abistan ema või isa ja teen süüa.Mu ema võiks minna miljonimängu ja seal palju raha võita, näiteks miljoni. Siis saaks ta kuulsaks ka.
Renate

Vahel olen ma isegi maast raha leidnud ja isegi loteriiga võitsin 10 kr. Vahel olen raha teeninud: puude tassimine, koristamine ja palju muud.Kui sa küsid isa ja ema käest raha, siis võin selle kohe ära laristada. Kui sa ise teenid oma raske vaevaga, siis ei taha seda ära laristada.
Ketlin

Kommentaare ei ole: