KOOS ON TORE JA HÄÄ!

KOOS ON TORE JA HÄÄ!

18 märts 2007

ABIKS ASTRID LINDGRENILE KIRJA KIRJUTAMISEL


Leidsin internetist mõningad head materjalid neile, kes on mõelnud proovida kirja kirjutamist Astrid Lindgrenile, kuid pole jõudnud raamatukokku vajalikku materjali otsima minna. Üks neist on täispikk referaat ja teine wikipedia lühiülevaade. Eriti soovitan referaati.
Tuletan veel kord meelde, miks selline rahvusvaheline ettevõtmine välja on kuulutatud ning millised tegemised koos kirja kirjutamise konkursiga veel kaasnevad.

Nimelt möödub sel aastal Astrid Lindgreni sünnist 100 aastat. Seda tähistatakse mitmete uuendustega Astrid Lindgreni maailmas Vimmerbys. Avatakse uus Astrid Lindgreni muuseum, Tjorveni ja tema sõprade maailm, hotell ja veekeskus ning loomisel on mitmed muinasjutumaailmad. 10 aasta jooksul plaanitakse Vimmerby ja Hultsfredi piirkonda investeerida 500 miljonit krooni. Juubeliaasta 2007, mil Astrid Lindgren oleks saanud 100-aastaseks, algab uue Astrid Lindgreni majamuuseumi avamisega maikuus. See asub Näsis, kus on ka Astrid Lindgreni sünnikodu. Muuseumis võib näha väljapanekuid kirjaniku elust ja loomingust.

Kommentaare ei ole: