KOOS ON TORE JA HÄÄ!

KOOS ON TORE JA HÄÄ!

14 märts 2007

EESTI KEEL ON RIKAS KEELJuba nädala algusest saadik oleme tegelenud eesti keele imetlemisega. Miks imetlemisega? On ju tõesti ime, et nii väikese rahva keel on sajandeid püsinud, kestnud ja arenenud. Meie kohustus on hoida oma keel vaba slängist ja valdavalt inglisekeelsetest laensõnadest, mis nagu iseenesest kipuvad meie kõne- ja kirjakeelde sisse sulanduma. Nii pikeneb meie väikese rahva keeleiga veel sajanditeks. Meie keeles on väga palju täishäälikuid, mis muudavad keele heliliseks ja väga kauniks. Maailma keelte hulgas on eesti keel üks kaunimaid, seda just kõla poolest. Selles keeles on väga mugav laulda - eestlane on ju tuntud laulurahvas. Seda keelt õpitakse ka mitme suurriigi ülikoolides - miks? Kuna eesti keelega võõrriikides suurt midagi peale hakata pole, siis õpivad paljud seda keelt lihtsalt keele ilu pärast.
Ka meie otsustasime valida, missugune eestikeelne sõna tundub kõige kaunim. Sõnakonkurss oli pikaldane, aga tulemus oli äärmiselt ühtne. Eks võitis ikka see sõna, mille sisu ja kõla tundus kõige südamelähedasem - ARMAS. Lõppvalikute hulka jõudsid veel sõnad "lõoke" ja "armastus".
Et tuua esile eesti keele vigureid ehk kõnekäände, joonistasime kõnekäände piltidena. Nii said pildiks "vesi ahjus", "pead kaotama", "jalag selga võtma", "kärbseid pähe ajama", "ninapidi vedama" jne. Täna jätkasime veidi vähem tuntud kõnekäändude ja väljendite mõistatamisega - tuleb välja, et iga kõnekäändu saab väga mõistusepäraselt lahti seletada. See oli päris lõbus tegevus.

Tiiu, kes ei aja kärbseid pähe...

Kommentaare ei ole: