KOOS ON TORE JA HÄÄ!

KOOS ON TORE JA HÄÄ!

10 september 2007

ÕPETAJA GRUUSIAST


Täna käis meie kooli külastamas algklassiõpetaja Gruusiast, kes töötab 23. koolis algklasside õpetajana. Meile näidati rahvuslikke tantse, mis olid väga tempokad ja hoogsad ning kus imiteeriti ratsutamist ja luurelkäiku jms. Tantsiti enamjaolt varvastel ja tanstusammud ning hüpped olid keerulised. Naised kandsid kleite, millel olid väga pikad käised - need pidid kuuluma rikkamast rahvakihist pärit naiste riietuse juurde, kuna nemad tööd ei teinud (käised katsid käelabasid), vaid nad omasid teenijaid.
Gruusia koolist saime teada seda, et lapsed õpivad selles koolis juba päris alguses prantsuse keelt. Koolis nad koolilõunat ei saa ja kellel raha on, see ostab omale puhvetist joogi ja saiakesi. 23. kool on väga vana kool - koolina on seda kaunist maja kasutatud 1870. -st aastast alates, enne seda oli seal sõjaväehaigla. Neil ei korraldata spordipäevi, aga lemmikspordialaks on jalgpall. Nende kirjatähed on väga keerulise kujuga ning nende kirjas ei ole suuri tähti.
Tore oli teada saada koolist mujal riigis ja eriti Gruusias, sest viimasel ajal teame me rohkem Soomest, Rootsist või mõnest muust suuremast riigist. Aitäh õp Tuulile kohtumise korraldamise eest!

Kommentaare ei ole: