KOOS ON TORE JA HÄÄ!

KOOS ON TORE JA HÄÄ!

20 detsember 2007

JÕULUREIS PALAMUSELE, SIIMUSTISSE, ELISTVERE LOOMAPARKI JA MANDRI-EESTI KESKPUNKTI


17. detsembril astusime koos bussi ja võtsime suuna Kesk-Eestisse. Külastasime Siimusti Savipotitehast, kus saime üht-teist teada savinõude valmistamise saladustest ning nii mõnedki ostsid tehase poest kaasa jõulukingitusi.

Seejärel viis meid reisisiht Elistvere Loomaparki, kus väga mõnusa ja mahlaka jutuga giidi saatel tegime tutvust kõiki Elistvere loomelanikega. Karu Karoliina ei soovinud meiega hetkel suhelda, sest teda vaevas talveuni, mida Une-Mati talle ainult raasukese haaval andis ning millega karudaam üldse rahul ei olnud. Põder Tõnn ja metkits Piilu aga jagasid lahkelt nii silmavaadet kui siidist nina. Hästi armas ja kindlasti toetust vajav koht Eestimaal, sest teatavasti leiavad seal koha need metsloomad, kes mingil põhjusel on metsaelust eemale sattunud või vigastuse tõttu haigeks jäänud.

Palamuse koolimaja õel valas Helina (kui sünnipäevalaps) meie klassi õnne - tekkinud kujutise järgi pidi meil väga ühtne ja üksmeelne klass olema ning kuju vaadates koera või draakonit meenutama. Koolimajas mängisime vanaaegseid jõulumänge ja katsusime läbi vanade eestlaste jõulukombestikku kuuluva. Klassitoas meisterdasime endile kaelaehte, kirjutasime tindi ja sulega ning Osvald mängis meile oma armsa kandleloo, mis sobis sellesse klassituppa nagu ....

Tagasiteel peatusime Mandri-Eesti keskpunkti tähistava kivi juures, süütasime küünlad ja laulsime Helinale sünnipäevalaulu.

Tore, südamlik ja teadmisterohke jõuluaja päev oli. Bussis sai lauldud ja muidu muhedat juttu aetud. Mõnusas selstkonnas tundub iga reis lühike ja huvitav. Kevadel reisime jälle!

Tiiu Talvine

Kommentaare ei ole: